Dwie tapety

Zdjęcia + Photoshop = kilka tapet. Trochę eksperymentowałem i 'coś' z tego wyszło. Pierwsza tapeta przedstawia ludzi pokazujących hawajski znak szczęścia podczas zadymy ;) Powstała ona z użyciem tego zdjęcia - zmieniłem całkowicie kolorystykę i oczywiście gesty ludzi, dodałem również trochę dymu. Poziome linie mogą trochę przeszkadzać przy rozdzielczościach innych niż 1024x768, ale bez nich tapeta straciłaby swój unikalny klimat.

Photoshop - niedoskonałości akcji (1)

Akcje w Photoshopie (nazywane też zadaniami) znacząco ułatwiają pracę z wieloma plikami, ze względu na brak konieczności powtarzania wielokrotnie tych samych czynności. Nie będę tutaj opisywał do czego służą akcje i jak je tworzyć - to wszystko już dokładnie opisano. W artykule zajmę się jednym z problemów, z jakim możemy się spotkać pracując na większej liczbie zdjęć.

Często zdarza się, że musimy nałożyć znak graficzny (np. znak naszej strony) na każdym z wielu zdjęć. Problemu nie ma, gdy mamy do czynienia z zdjęciami jednakowych rozmiarów, lub gdy znak ma się pojawić w określonej odległości od lewej, lub górnej krawędzi zdjęcia. Co jednak zrobić w przypadku, gdy znak musimy umiejscowić w prawym dolnym rogu, na zdjęciach nie mających jednakowych rozmiarów?

Photoshop CS3 Beta

Photoshop CS3 Beta

Wczoraj ukazała się najnowsza wersja programu graficznego Photoshop. Plik instalacyjny można pobrać za darmo z strony producenta - program działa jedynie przez 2 dni w przypadku użytkowników nie posiadających oryginalnego klucza z Photoshopa CS2.

Inspiracje (1)

arcsin.se

Arcsin.se - to pierwsza witryna w nowym cyklu postów "Inspiracje". Mimo zbyt dużej jaskrawości, uzyskany efekt jest rewelacyjny, dzięki połączeniu odpowiednio dobranej tonacji 'żywych' kolorów, wzorów przypominających kwiaty, a także przeźroczystości z delikatnym rozmyciem tła.