Jeden (nie)zaufany element – bankowy mit

Wchodzimy na stronę swojego banku, podajemy numer identyfikujący klienta - gdy widzimy grafikę którą przypisaliśmy do naszego konta, to wiemy że numer identyfikacyjny podaliśmy poprawnie, więc wpisujemy hasło i logujemy się… Niby wszystko OK, prawda?

Wiele banków daje możliwość przypisania do swojego numeru klienta wybranej grafiki - co to daje?

Przede wszystkim wiemy, że ciąg cyfr który podaliśmy jest przypisany do naszego konta (bo ustawiliśmy sobie jako grafikę małego kotka, a nie przykładowo żółtą kaczuszkę). Jednak takie "ułatwienie" ma więcej minusów niż może się wydawać. Najciekawsze jest to, że banki tego nie zauważają, a ich klienci tym bardziej.

W tym wpisie pojawi się opis zagrożenia, opis przykładowego ataku, oraz sugestia poprawnego stosowania.

Nowy design, nowe zmiany (wersja 2.0)

Po bardzo długim okresie czasu postanowiłem wdrożyć pewne zmiany na 7pl.pl. Kilka dni mobilizacji i mój blog jest już w wersji 2.0.

Zmieniło się kilka istotnych elementów, nie tylko wygląd ...

Troche lepszy Windows - pasek zadań

Jeśli ktoś używa Windowsa XP, to najlepiej jest go sobie dostosować do własnych potrzeb - inaczej się nie da tego używać :)Oczywiście najlepiej jest zmienić system, ale ...
Dzisiaj polecę Wam mały programik który można dołączyć do obecnej puli programów bez których nie zabieramy się do pracy.

Co on takiego robi? Dodaje prostą, ale przydatną funkcjonalność o której twórcy Windowsa XP zapomnieli: możliwość ustawiania elementów na pasku zadań według własnych upodobań - coś na wzór kart z przeglądarek.

Moim zdaniem rzecz banalna, ale przydatna - już nie muszę pamiętać w jakiej kolejności uruchamiać programy, aby elementy na pasku zadań ułożyły się tak, jak ja lubię.

Blogerze, ujawnij się!

Hello!

Jeśli czytasz mojego bloga to prawdopodobnie masz podobne zainteresowania do moich. Może sam prowadzisz bloga o podobnej tematyce? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś :)

Polska blogosfera jest dość duża, ale tych wartościowych blogów nie ma za wiele. W dodatku najlepsi blogerzy ostatnio przestają pisać z różnych powodów. Kto należy do tych najlepszych? Nie wnikam w to. Oczywiście nie piszę o sobie - autopromocji w tym wpisie brak, przynajmniej z mojej strony :)

To już 365 dni ;)

365 dni

Dokładnie rok temu na tym blogu pojawił się pierwszy wpis. Właśnie z tej okazji przerywam krótką chwilę mojej nieaktywności w blogowaniu na 7pl.pl - ta 'chwila' trwała tylko nieco ponad 2 miesiące, ale obiecuje, że znów będzie można tutaj przeczytać coś w miarę ciekawego, częściej niż do tej pory - mam nadzieję, że to się uda ;)
To już rok - przez ten czas zmieniło się bardzo dużo: początkowo nieznany blog dotarł do odpowiedniej grupy ludzi, którzy chcieli go czytać. Bardzo za to dziękuje ;)
Jak wyglądał ten pierwszy rok dla 7pl.pl? Krótkie podsumowanie:

Mój nowy Linux

Od kilku dni jestem posiadaczem nowego Linuxa - Mandriva 2007. Wcześniej korzystałem z Ubuntu który jednak nie chciał całkowicie współpracować (problemy z dźwiękiem).

Mój nowy Linux

GG - zagrożona każda przeglądarka

Ostatnio coraz częściej słyszy się o przypadkach rozsyłania szkodliwych linków poprzez komunikator Gadu-Gadu. Kliknięcie na taki link spowoduje zainfekowanie komputera ofiary gdy nie jest on chroniony przez odpowiedni program antywirusowy.

Często zdarza się jednak, że podejrzane linki pochodzą od osób które budzą zaufanie. W takim przypadku pomocnym rozwiązaniem może być narzędzie LinkScaner dostępne w wersji online.

Hello World - zaczynamy ;)

Udało się - mój blog jest już w sieci ;)

Obecnie obsługiwany jest przez system mojego autorstwa (robocza nazwa: 'My Text'), z wykorzystaniem biblioteki AdvAjax Łukasza Lacha. Zastosowałem ją do wczytywania dalszej części postu bez przeładowywania całej strony (podobnie jak na blogu Riddla).