Google i komentarze HTML

komentarze HTML

Dla wielu osób sposób traktowania komentarzy HTML przez Google jest oczywisty - nie są one brane pod uwagę. Jednak co się stanie gdy 'nieświadomy' pozycjoner umieści komentarze wypełnione słowami kluczowymi? Czy zostaną one potraktowane jako spam? Na forum Webhelp.pl kilku użytkowników uznało że 'tak' - jak jednak jest w rzeczywistości?

Odpowiedź jest prosta: nie stanie się nic ...
Komentarze zostały stworzone wyłącznie dla twórców stron (np. do oznaczania istotnych elementów w konstrukcji strony). Google uznaje za spam 'treść' która ma na celu jedynie podnieść daną stronę w wynikach wyszukiwania - treść zawarta w komentarzach HTML do takiej nie należy, bo wogóle nie jest brana pod uwagę.

Dla potwierdzenia moich słów przeprowadzam test:
Na podstronie z tym wpisem, oraz na stronie głównej bloga umieściłem obszerny komentarz HTML, zawierający słowa kluczowe w nagłówkach H1, H2, oraz w zwykłych akapitach tekstowych. Wyszukiwarki powinny zignorować ten tekst i nie brać go pod uwagę. Jeżeli jednak się mylę, to strony 7pl.pl powinny zostać ukarane (ban, nałożenie filtra).

Wyniki tego testu opublikuje 1 lutego poprzez edycje tego wpisu. Oczywiście jeżeli test wypadnie negatywnie, to poinformuje wszystkich nowym postem - jestem przekonany że nie będę musiał tego robić ;)

Komentarze 207:

 • » Iza: 13.01.2007 o 19:55

  Autodestrukcja ? ;)

 • » Piotr Nowak: 14.01.2007 o 01:38

  Googlebot może nie wykryć tego jako spamu, a istnieje możliwość ręcznego zgłaszania spamu do Google, więc ten test nie będzie do końca wiarygodny.

 • » Adriano: 14.01.2007 o 11:36

  Strona została zgłoszona - myślę że w ciągu kilkunastu dni jakakolwiek reakcja z strony Google powinna być podjęta w przypadku uznania komentarzy jako spam ...

 • » Vroobelek: 17.01.2007 o 14:26

  Odważny jesteś :D

 • » Adriano: 17.01.2007 o 23:18

  @Vroobelek: bo wiem jakie będą rezultaty tego testu ;)

  Na razie Googlebot nie zainteresował się komentarzami - chyba jeszcze zwiększę ich ilość, tak dla pewności wszelkiej.

 • » Marta: 28.01.2007 o 09:25

  Kiedyś z ciekawości wstawiłam komentarz na jednej ze swoich stron, ale z tego co pamiętam, nie skończyło się to dla mnie dobrze. Co prawda wtedy niezbyt interesowałam się pozycjonowaniem, ale może zrobię ten test jeszcze raz na ten samej stronie co kiedyś :-)

 • » Adriano: 28.01.2007 o 18:07

  "nie skończyło się to dla mnie dobrze"

  To zależy kiedy to było - Google ciągle ulepsza i dokonuje zmian w swoim systemie wyszukiwawczym.

 • » ania: 25.12.2009 o 18:08

  Podziwiam cię

Dodaj komentarz:

Dostępne tagi: [link]http://adres-www[/link] [quote]cytat[/quote] [code]kod[/code] [pre]tekst preformowany[/pre] [b]bold[/b]