Niezalecane obrazki

Google AdSense

Kilka dni temu na oficjalnym blogu AdSense pojawił się wpis dotyczący umieszczania grafiki w bliskim sąsiedztwie reklam kontekstowych. Praktyka ta jest często stosowana - obrazki obok niewyróżniających się reklam tekstowych przyciągają uwagę, co powoduje zwiększenie wpływów z wyświetlanych reklam nawet o kilkaset procent.

Google AdSense

W przypadku strony która zastosowała metodę 'ukrycia' reklam wśród zawartości, liczba kliknięć nieświadomych ludzi będzie bardzo duża (przykład powyżej). Z związku z pytaniami dotyczącymi 'wymuszeń kliknięć', zespół AdSense postanowił wyjaśnić sprawę.

Zaleca się zrezygnowanie z umieszczania obrazków które sugerują bezpośrednie powiązanie z znajdującymi się w bliskiej odległości reklamami AdSense.

If your visitors believe that the images and the ads are directly associated, or that the advertiser is offering the exact item found in the neighboring image, they may click the ad expecting to find something that isn't actually being offered.
(adsense.blogspot.com)

Wprowadzenie lini, lub odstępu między reklamami a obrazkami nie rozwiązuje problemu.

Właściciele galerii, katalogów z zdjęciami produktów i innych stron wykorzystujących obrazki, nie muszą się niczego obawiać - wystarczy oddzielić reklamy AdSense od treści strony tak, aby każdy mógł odróżnić zawartość witryny od reklam kontekstowych.

Przykłady niezalecanych zestawień obrazków i reklam: przykład1, przykład2.

Na blogu AdSense wspomniano również o tym, aby zbytnio nie upodabniać reklam i treści strony do siebie, co również może powodować 'nieświadome' kliknięcia na reklamach.

Obecnie jeszcze nie wiadomo jaka będzie reakcja Google w przypadku wykrycia niezalecanych metod. Osoby korzystające z nich powinny zmienić wygląd stron, aby uniknąć ewentualnych kar.

Komentarze 131:

 • » Bonzai: 22.12.2006 o 20:14

  W regulaminie Adsense nic nie zmieniano więc chyba to jeszcze nie obowiązuje?

 • » Nick: 22.12.2006 o 23:01

  W regulaminie nie zmieniano bo nie muszą, to zawsze mogą podciągnąć do już istniejącego jakiegoś punktu.

 • » adsensi kantują: 16.05.2009 o 14:45

  Wydaje mi się że nie chodzi o to żeby obrazki [spam] były blisko reklamy tylko aby wyglądały jakby się do niej odnosiły...

 • » procek: 10.06.2009 o 07:48

  Polecam stronę domową biblioteki LAME, która jest przeznaczona do instalacji - tam nie kliknąć w reklamę to wielka sztuka. Taka strona na 100% dużo zarobi, bo przez przypadek sporo osób kliknie ;)

Dodaj komentarz:

Dostępne tagi: [link]http://adres-www[/link] [quote]cytat[/quote] [code]kod[/code] [pre]tekst preformowany[/pre] [b]bold[/b]